http://farsiup.com/images/uvh4fljhnjpueyoy49.png

» » اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در روستای فروتقه

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در روستای فروتقه

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در فروتقه
از سال تحصیلی 95-94 طرح بورسیه مدارس سطح روستایی برای تمام نقاط کشور در حال اجرا می باشد که لازم به ذکر است این طرح در روستای فروتقه نیز با پشتیبانی خانم مجیدپور از همان ابتدای طرح در حال اجرا بوده همانطور که از اسم بورسیه مشخص می باشد این طرح بصورت رایگان ارائه می شود و هزینه ای در قبال برگزاری آزمون های کانون قلم چی از دانش آموزان گرفته    نمی شود که با استقبال زیاد دانش آموزان در سطح روستا مواجه شد . لازم به ذکر است که در سال تحصیلی 95-94 تعداد 65 نفر در مقاطع ششم ابتدایی تا چهارم دبیرستان در آزمون های روستایی شرکت کرده که به تمام دانش آموزان کتاب بورسیه اهدا شد و در سطح پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تأثیر چشمگیری داشته همچنین اکنون که در سال تحصیلی 96-95 می باشیم تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون کانون به 80 نفر افزایش یافته که در همان مقاطع ششم دبستان تا چهارم دبیرستان در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی می باشند و به اکثریت آنها کتاب بورسیه توزیع گردیده است تأثیر چشمگیر برگزاری آزمون های مکرر که بصورت دو بار در ماه در روزهای جمعه برگزار می شود و مطالب درسی با زدن تست های استاندارد کانون قلم چی  در افزایش سطح پیشرفت تحصیلی به وضوح قابل مشاهده می باشد گواه این مطلب  موفقیت چند داوطلب در آزمون پیشرفت تحصیلی ودر رقابت در سطح استان : رتبه اول استان در سال سوم انسانی خانم حلیمی ورتبه سوم خانم جمالی ورتبه چهارم استان خانم دباغان و رتبه پنجم خانم فاطمه حسنپور فرگی  جای بسی تشکر از عنایت خداوند متعال می باشد انشالله در آینده منتظر در خشش عالی این عزیران در سطح بالاتری باشیم  همگی این چهار نفر پایه دوم انسانی و اکنون که سوم انسانی می باشند داوطلب بورسیه روستایی کانون قلم چی می باشند در سال تحصیلی گذشته تعداد 7 نفر از داوطلبان  خانم مجیدپور در مدارس نمونه شهرستان قبول شده اند که اکنون در همان مدارس در مقطع هفتم و دهم در حال تحصیل می باشند. در پایان لازم میدانم از زحمات بی دریغ دهیاری و شورای اسلامی فروتقه که کمال همکاری را با اینجانب نموده و همچنین مکان دفتر راهبردی روستا را بصورت رایگان در اختیار اینجانب قرار داده تا در این عمل خداپسند و خیر شریک باشند تقدیر و تشکر نمایم همچنین از مدیر دبستان دخترانه حمزه و معلم گرامی پایه ششم و مدیران مدارس سطح روستا که با اینجانب نهایت همکاری را داشته کمال تشکر و سپاس را دارم .
با تشکر
خانم مجیدپور
پشتیبان کانون قلم چی

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

برگزاری آزمون های کانون قلم چی در روستای فروتقه

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

قبولی داوطلبان روستا در مدارس نمونه شهرستان که با کادر قرمز مشخص شده است.

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

موفقیت داوطلبان  روستا در آزمون پیشرفت تحصیلی سال سوم دبیرستان در رقابت در سطح استان  و کسب رتبه اول - سوم - چهارم و پنجم  استان که دوسال متوالی داوطلب کانون در روستای فروتقه می باشند.

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

 اهداء کتاب به دانش آموزان بورسیه‌ی بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی در  روستای فروتقه

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

 توزیع کتابهای بورسیه کانون قلم چی در فروتقه برای مقاطع هفتم - هشتم و نهم

اجرای طرح بورسیه مدارس روستایی در  روستای فروتقه

توزیع کتابهای بورسیه کانون قلم چی در فروتقه برای مقاطع هفتم - هشتم و نهم

 

شرایط ثبت نام دانش آموزان متقاضی بورسیه
دانش آموزان متقاضی جدید بورسیه‌ی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در صورت دارا بودن شرایط ذیل می توانند جهت مصاحبه و ثبت نام به مسئولین بورسیه‌ی شهرستان‌ها و مناطق تهران مراجعه کنند.
الف-شرط معدل
ششم دبستان تا چهارم دبیرستان
معدل سال گذشته بالای 17
دوم و سوم هنرستان
معدل سال گذشته بالای 17
ب- محرز شدن بضاعت مالی ضعیف دانش آموزان متقاضی در مصاحبه
ج- متقاضیان فارغ التحصیل به عنوان بورسیه پذیرفته نخواهند شد.
تبصره: مگر یک یا دو سال پس از فارغ التحصیلی
د- دانش آموزان متقاضی بورسیه پس از شرکت در آزمون های دوره ای (یک فصل از زمان ثبت نام )در صورت احراز 2 شرط (عدم غیبت و کسب تراز بالای 5000) به عنوان بورسیه‌ی تایید شده پذیرفته خواهند شد و تا سقف معینی از طرف بنیاد کتاب رایگان دریافت خواهند کرد.
2-اهداء کتاب به دانش آموزان بورسیه‌ی بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی
دانش آموزان تایید شده ی بورسیه تایید شده پس از شرکت در آزمون های دوره ای تا سقف معینی ( 6 الی 8 جلد) کتاب به صورت رایگان دریافت خواهد کرد.
3-بورسیه‌ی نوع دوم (کمک هزینه‌ی تحصیلی)
دانش آموزان بورسیه‌ی تایید شده در صورت دارا بودن 2شرط (تراز بالای 6000 در آزمون های کانون و توان مالی ضعیف)از طریق مسئولین بورسیه جهت بررسی و تایید به عنوان متقاضی بورسیه‌ی نوع دوم به دفتر مرکزی بورسیه تهران معرفی می شوند.
دانش آموزان بورسیه‌ی نوع دوم ،ماهیانه کمک هزینه‌ی تحصیلی به طور متوسط 400000ریال (40 هزار تومان) تا 600000 ریال (60 هزارتومان) براساس وضعیت درسی دریافت خواهند کرد.
4-ثبت نام دانش‌آموزان استثنایی(ناشنوا-نابینا-معلول جسمی- حرکتی و..........)
الف- دانش‌آموزان استثنایی باید معرفی نامه‌ای از طرف سازمان استثنایی شهر خود داشته باشند و این نامه باید ضمیمه‌ی پرونده‌ی دانش‌آموز باشد.
ب- دانش‌آموزان استثنایی شرط معدل و شرط تراز ندارند و با هر معدل و ترازی می توانند ثبت نام کنند.
5- روش های معرفی دانش آموزان بورسیه
معرفی اداره آموزش و پرورش
مدیران و دبیران مدارس
مراکز و موسسات خیریه
سازمان بهزیستی و استثنایی کشور
کمیته امداد
معتمدین بورسیه : معتمدین بورسیه افرادی هستند با احساس مسئولیتی شایسته و به صورت کاملا داوطلبانه با بنیاد قلم چی همکاری کرده و دانش آموزان مستعد و سخت کوش را که دارای بضاعت مالی نیستند شناسایی کرده و جهت بورسیه شدن آن ها به بنیاد قلم چی معرفی می کند. بسیاری از معتمدین بورسیه بنیاد قلم چی جزو قشر فرهنگیان (مدیران ، دبیران و معلمان مدارس ) بوده و تعدادی از آن ها نیز همکاران کمیته امداد ، سازمان بهزیستی ، شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها و خیرین مدرسه ساز در کشور هستند

 

 

 

 

  • نویسنده: zahra.majidpoor
  • نظرات: 0
  • بازدیدها: 543
  • تاریخ: 23-10-1395, 11:07

پیام سیستم

جهت ارسال نظر، ابتدا در سیستم لاگین کنید.